KARNAVAL ‘Serzeniş’ ile karşımızda!

LTR Karnaval

Merhaba sevgili Karnaval grubu, yani Serkan Okumuş, Barbaros Evin, Çağcan Aras, Ekmel Can Gökdal ve Eren Erkilet! 🙂

Öncelikle röportaj için bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Sizin de bildiğiniz gibi Londra Türk Radyosu gurbetteki vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın sesi olmaya özen gösteriyor. Sırf İngiltere’den değil dünyanın dört bir yanından olan dinleyicilerimizin hasretini azda olsa dindirmeye çalışıyoruz. Daha önceden canlı yayınımıza konuk olan Karnaval grubu daha tanımayanlar için güzel bir röportaj hazırladık. Bu gün biraz kendinizden, birazda yaptığınız müzikten sorular cevaplamanızı istiyoruz!

1. Öncelikle yeni albümünüz ‘Serzeniş’i tebrik ederiz. Bu sene çok konuşulacak bir müzik tarzına sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Siz yaptığınız müziği nasıl tanımlarsınız? Tarzınızı soranlara nasıl anlatırsınız?

Öncelikle çok teşekkür ederiz . Aslında tarz konusunu herhangi bir şekilde daraltmak istemiyoruz kendimizce. Çünkü albümdeki şarkılar arasında bile tarz farkları mevcut. Ama albüm genelini baz alırsak “Pop-Rock” diyebiliriz.

2. Karnaval grubu nasıl tanıştı? Beraber müzik yapıp, grup kurmanız nasıl gerçekleşti?

Ankara müzik yapmak için küçük biryer. Çoğu müzisyen birbirini tanır bu nedenle. Bizde aynı mekanlarda farklı gruplarda çalıyorduk bir dönem. Sonunda beraber bir şeyler yapsak mı? diye sorduğumuz soru sonunda “Karnaval”ı kurduk.

3. Albümde birbirinden farklı 9 şarkı bulunuyor. Tüm şarkılara göz gezdirince çok iddaalı şarkı isimleri görebiliyoruz. ‘Yok Mu Delikanlı?’ ve ‘Depresıf Odam’ bunların içinde özellikle göze çarptı.
Şarkılarınızı dinlemeden önce sırf albüm isimlerinden biraz da içeriği tahmin edebiliyoruz sanırım. Sizi daha önce hiç dinlemeyen bir insana, ilk hangi şarkınızı önerirsiniz?

Bu albüm biraz ruh halimizi de anlatan bir albüm aslında. Ama albümün tamamının verdiği hissiyatı ve “Serzeniş”imizi anlamaları için,”Gitme” derdik herhalde.

4. Şarkılarda favorileriniz hangileridir?

Serkan Okumuş : Al Yanına (Akustik)
Barbaros Evin : Güneş
Çağcan Aras : Yaşlansan da
Ekmel Can Gökdal : Yok mu Delikanlı?
Eren Erkilet : Yaşlansan da

5. Şarkı sözlerinin çoğu grubun vokalisti Serkan Okumuş ve gitaristi Barbaros Evin’e ait. Şarkı yazmak için en doğru zaman sizce hangisidir? En çok ne zaman elinize kalemi alıp, yazmak istersiniz?

Maalesef bu iş için pek doğru bir zaman yok :). Ne zaman nasıl hissettiğinizle alakalı biraz. Bazen tam uyurken bir melodi ya da söz gelebiliyor aklınıza yada Canınızın çok sıkkın olduğu veya çok mutlu olduğunuz bir anda. Şarkılarımızın bir tanesinin sözünün neredeyse tamamı bir parkta şekillendi diyebiliriz 🙂

6. Başarılı bir albüm piyasaya sunduktan sonra günlük hayatınızda neler değişti?

Aslında normal hayatımız devam ediyor bir şekilde. Ancak albümün yeni çıkması nedeniyle tanıtımı için çok yoğun olduğumuzu söyleyebiliriz. Normalden biraz daha geç uyuyor olabiliriz aslında 🙂

7. Karnaval grubu müzik dışında nelerle uğraşır?

Grubun geneli tamamen müzkle hayatını sürdürüyor. Serkan ve Eren zaten konservatuvar mezunu. Bunun yanında kendi mesleklerini de devam ettirenler de var tabi.

8. İlerde neler yapmak istiyorsunuz, hedefleriniz nelerdir ve kendinizi motive etmek için neler yapıyorsunuz?

Her müzisyen gibi biz de öncelikli olarak bilinirliğimizi arttırmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Ama en büyük isteğimiz konserlerimizi daha da arttırmak, daha farklı şehirlere, ülkelere de heyecanımızı taşıyabilmek. Çünkü sahne bizim en büyük heyecanımız.

9. Ve son olarak Londra Türk Radyosu dinleyicilerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Tüm Londra Türk Radyosu dinleyicilerine sevgilerimizi iletiyoruz burdan. Umarım bizi dinlemekten keyif alırlar. Daha çok görüşeceğimize inanıyoruz. Londra’da yaşayan bizi dinleyen ya da yeni tanışan herkese selamlar 🙂

Bizimle keyifli bir zaman geçirdiğiniz için çok teşekkür eder, yolunuzda başarılar dileriz. Bundan sonraki projelerinizde de Londra’daki dinleyicilerinize ulaşmak için burdayız.

Sevgiyle ve huzurla kalın.

YAĞMUR AYDOĞAN
LONDRA TÜRK RADYOSU
www.londonturkishradio.co.uk

Karnaval’dan daha fazla bilgi edinebilmek için:
www.karnavalonline.com
www.facebook.com/karnavalonline
www.twitter.com/karnavalonline

»